Житлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновози


18:03

Перенести маршрут руху зерновозів з вулиці Кабельників на вулицю Промислову вимагають жителі селища Павлова

Житлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновози
Двоповерхові будинки вздовж вулиці Кабельників були побудовані майже 70 років тому. Будувалися вони заводом «Азовкабель» для працівників заводу з ініціативи його першого директора – Павлова.
Житлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновози
– Це будинки повоєнної будівлі, – розповідає квартальна Катерина Гладишева. – Будували їх добротно, на перекриття використовувався хороший ліс. Але ніщо не вічне. Досить давно вони перебувають в аварійному стані.
Житлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновози
Житлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновозиЖитлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновози
Дійсно ця проблема не нова. Ще 20-30 років тому, щоб врятувати будинку від руйнування, їх стіни були укріплені сталевими стяжками. У 2011 році експертиза визнала ці будинки аварійними, але кошти на їх капітальний ремонт знайти так і не вдалося.
— Я вже багато років піднімаю питання реконструкції даних будинків, – розповів депутат від цього округу Богдан Сушко, – але для повноцінного проведення робіт необхідні величезні кошти.
Ми вже приблизно порахували вартість робіт – 10 млн на всі ці будинки. Це не підйомна сума для міста, тому будемо домагатися її виділення хоча б частинами протягом кількох років.
До вирішення проблеми мікрорайону долучився депутат міськради Микола Рудницький, який неодноразово зустрічався з зернотрейдерами, закликав їх бути соціально відповідальними і ініціював їх переговори з владою в Бердянську:
– Хотілося б, звісно, щоб на державному рівні виникла програма відновлення таких житлових будинків, – вважає депутат Микола Рудницький. – На жаль, це тільки мрії. Але шукати кошти треба, може грантові, може кредитні. Треба якось вирішувати це питання. І терміново. Інакше через кілька років селища Павлова просто не буде.
Додало проблем мешканцям цих будинків відкриття на території заводу «Азовкабель» складів зернотрейдерів і рух по вулиці Кабельників фур із зерном.
– Будинки руйнуються прямо на очах, – нарікає один з жителів Володимир Маланов. – Воно й не дивно. Коли такі фури їдуть по вулиці – земля тремтить.
– У мене диван починає розгойдуватися, коли повз будинки проїжджає навантажена фура, – вторить його сусідка Раїса Тимец. – Якщо навіть спиш, то мимоволі прокидаєшся. Торік зробили ремонт на кухні – вже тріщина пішла. Влітку неможливо відкрити вікна  через шум і вихлопні гази.
Але, як виявилося, перенаправити вантажівки по паралельній дорозі не так просто. І залежить це не лише від місцевої влади.
— Я писав звернення, зустрічалися у заступника з питань ЖКГ з активістами району, — підтверджує депутат Богдан Сушко, — Прийняли рішення, з приводу того, щоб зерновози їздили з Промислової. Вони місяць поїздили там і знову повернулися на Кабельників. Міській владі раз в тиждень я нагадую про це. Є варіант вирішення питання – поставити заборонний знак, але поліція не хоче погоджувати це. Якщо найближчим часом питання не вирішиться, то ми з жителями готові навіть блокувати дорогу, щоб зупинити, те що діється.
Житлові будинки на селищі Павлова в Бердянську руйнуються через зерновози
– Не розумію, чому питання заборони руху зерновозів по вулиці Кабельників до сих пір не вирішено, – дивується Микола Рудницький. – Адже є альтернатива. Ще в минулому році жителі селища Павлова зібрали підписи з вимогою перенести маршрут руху фур з вулиці Кабельників на вулицю Промислову. У нас немає коштів на капітальний ремонт цих будинків, але можна ж поставитися до них максимально дбайливо.
Депутати Богдан Сушко та Микола Рудницький запевнили, що підтримують жителів селища і будуть домагатися зміни маршруту руху зерновозів.
Нагадаємо, раніше зернотрейдерів, склади яких розташовані на території селища Азовкабель, зобов’язали утримувати в чистоті прилеглу територію.

Поділитись на Google Plus

Автор новини2

0 Коментарів:

Дописати коментар