Чи відкриються продуктові ринки в Бердянську?

15:26

Міська влада Бердянська розглядає можливість відкриття продуктових ринків в Бердянську

Чи відкриються продуктові ринки в Бердянську?
Згідно з Постановою головного державного санітарного лікаря від 30 березня 2020 року органам виконавчої влади та місцевого самоврядування надано рекомендації щодо можливості відкриття продуктових ринків в умовах карантину.
Слід зазначити, що заступник Міністра охорони здоров’я, – він же головний санітарний лікар України Віктор Ляшко всю відповідальність за прийняте рішення про відкриття продовольчих ринків і за наслідки такого рішення переклав на місцеві влади. Сама Постанова містить 6 умов, що дозволяють відкрити продуктові ринки:
  • здійснювати торговельну діяльність можуть тільки зареєстровані оператори ринку харчових продуктів;
  • перебувати на 20 квадратних метрів торгової площі може не більше одного відвідувача;
  • забезпечити можливість покупцям в чергах тримати дистанцію не менше 1,5 метра;
  • забезпечити персонал засобами індивідуального захисту;
  • забезпечити дотримання протиепідемічних умов;
  • для ринків вихідного дня забезпечити відстань між торговими точками не менше 3 метрів.
Перераховані умови викликають деякі питання.
Приміром, якщо виконувати пункт 2, пункт 3 є зайвим, адже тримаючи дистанцію 1,5 метра на 20 квадратах можуть стати в чергу 13 відвідувачів.
Не несе ніякої конкретики і пункт 5. Які саме протиепідемічні умови повинні бути виконані, і хто буде контролювати дотримання цих умов?
Як нам стало відомо, в Бердянському міськвиконкомі обговорюються можливості виконання цих умов щодо відкриття для початку хоча б Центрального ринку. В Запорізький центр лабораторних досліджень Міністерства охорони здоров’я та в обласне управління Держспоживслужби направлені запити на роз’яснення нюансів Постанови.
Викликає дискусії і сама доцільність відкриття ринку. Якщо хтось вважає, що таке рішення призведе до зниження цін на продукти харчування в супермаркетах і магазинах – так це малоймовірно. Зате ризик зараження великої кількості людей, особливо пенсіонерів, які за звичкою кинуться за покупками на ринок, багаторазово збільшується.
Таким чином, говорити про дату відкриття продуктових ринків в Бердянську, як і про сам факт їх можливого відкриття в умовах карантину, можна буде тільки після отримання відповідних роз’яснень від обласних служб
Поділитись на Google Plus

Автор новини2

0 Коментарів:

Дописати коментар